İSTANBUL Kadın Girişimciler Kurulu’nun (İKGK) çalışmalarından biri olan ‘Teknoloji Melekleri Projesi' II. Grup eğitimleri 9 Mart 2015 tarihinde başladı.

3. ve son grup eğitimlerimiz için www.teknolojimelekleri.com adresinden 26 Mart 2015 tarihine kadar online olarak başvurular alınacak.

İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) tarafından 2014 yılı "Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı" kapsamında hibe desteği almaya hak kazanan ve Şubat 2015’de eğitimlere başlayan proje, lise mezunu 18– 25 yaş arası 90 kadına istihdam ve yurt dışında geçerli sertifika garantisi sağlayacak. Proje destekçileri arasında; İstanbul Ticaret Odası (İTO), Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ve İstanbul Ticaret Üniversitesi de bulunuyor.

Genç kadınlar bu projeyle; mobil teknolojiler sektöründe 6 modül ve 14 farklı alanda 120 saat eğitim alacak. Yenilikçi fikri olan kadınlara KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimi alarak hibe desteğine başvuruda bulunabilecek. İş fikrini hayata geçirmek isteyen katılımcılar proje sonunda düzenlenecek olan proje pazarı etkinliği ile, akademisyenler ve melek yatırımcılar ile bir araya gelerek projelerini sunabilecekler.

Başarılı katılımcılarımız arasından belirlenecek 2 kişinin Silikon Vadisi’nde eğitim almaları sağlanacak.