İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) liderlik ettiği ve yüzde 75 istihdam garantisiyle "Teknoloji Satış Uzmanları" yetiştirmek amacıyla başlatılan "Teknoloji Melekleri Projesi", 15 Aralık Pazartesi günü gerçekleştirilecek tanıtım toplantısıyla başlayacak.

İstanbul Ticaret Odası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu ve İstanbul Ticaret Üniversitesi ortaklığında, İstanbul Kalkınma Ajansı'nın desteğiyle gerçekleştiriliyor.

Proje sayesinde 18 ile 25 yaş arasında, ilk etapta en az lise mezunu 90 genç kadının, "Teknoloji Satış Uzmanı" olarak başladıkları kariyer yolculuklarına "girişimci" olarak devam etmeleri hedefleniyor.

Teknoloji Melekleri Projesi kapsamında genç kadınlar, mobil teknoloji sektöründe 120 saat eğitim alacak, mobil satış teknikleri ve mobil ürün teknolojilerini öğrenirken, mesleki İngilizcelerini de geliştirebilecek. Eğitimi başarıyla tamamlayan gençler, City & Guilds tarafından akredite edilecek olan uluslararası geçerliliğe sahip "Teknoloji Satış Uzmanı" sertifikasına hak kazanacaklar.

İş fikri olan girişimci adaylarının Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi almaları sağlanacak ve bu katılımcılar KOSGEB Yeni Girişimci Desteği'ne başvurma hakkı kazanacak.

İş fikri olan 20 katılımcının KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne katılması sağlanacak olup, KOSGEB Yeni Girişimci Desteği’ne başvurma hakkı kazanacaklardır

Proje sonunda "Proje Pazarı" etkinliği de düzenlenecek. İş fikrini hayata geçirmek isteyen kadın girişimciler, bu sayede projelerini akademisyenlere ve melek yatırımcılara sunma imkanı bulacak. İş fikrine sahip genç girişimciler arasından belirlenecek sayıda kadın kursiyer, ABD'deki Silikon Vadisi'ne gidecek.

Teknoloji Melekleri projesinin tanıtımı İTO Başkanı İbrahim Çağlar, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer ve TOBB İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hatice Güner Kal'ın katılımlarıyla 15 Aralık Pazartesi günü gerçekleştirilecek.