İSTANBUL Kadın Girişimciler Kurulu’nun (İKGK) çalışmalarından biri olan 'Teknoloji Melekleri Projesi' III. Grup eğitimleri 13 Nisan 2015 tarihinde başladı.

İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) tarafından 2014 yılı "Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı" kapsamında hibe desteği almaya hak kazanan ve Şubat 2015'de eğitimlere başlayan proje, en az lise mezunu 18–25 yaş arası 90 kadına yurt dışında geçerli sertifika garantisi sağlayacak. İstanbul Ticaret Odası’nın proje sahibi ve İstanbul Ticaret Üniversitesi'nin proje ortağı olduğu proje de Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve telekomünikasyon sektöründe faaliyet gösteren firmalar iştirakçi olarak yer almaktadır

Genç kadınlar bu projeyle; mobil teknolojiler sektöründe 6 modül ve 14 farklı alanda 120 saat eğitim alacak. Yenilikçi fikri olan kadınlar "KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" alarak hibe desteğine başvuruda bulunabilecek. İş fikrini hayata geçirmek isteyen katılımcılar proje sonunda düzenlenecek olan "Proje Pazarı" etkinliği kapsamında akademisyenler ve melek yatırımcılar ile bir araya gelerek projelerini sunabilecekler. Proje sonunda başarılı katılımcılarımız arasından belirlenecek 2 kişinin Silikon Vadisi’nde eğitim almaları sağlanacak.